Integrator systemów inteligentnych budynków
Kalendzarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Precyzyjny lokalizator tras kabli oraz rur z funkcją punktowej lokalizacji uszkodzeń kabli vLoc PRO2

Jest to profesjonalny i uniwersalny zestaw do precyzyjnej lokalizacji tras kabli i rur metalowych (również taśmy metalowej nad
światłowodami  i rurami z tworzyw sztucznych) z podaniem głębokości ich zalegania wraz z możliwością oszacowania wielkości błędu pomiaru głębokości i pozycji instalacji. Kolorowy wyświetlacz LCD odbiornika w połączeniu z lekkością konstrukcji a jednocześnie jej wytrzymałością mechaniczną (zastosowanie specjalnych materiałów na bazie włókien  węglowych) umożliwia pracę w każdych warunkach terenowych i pogodowych.

Przy pracy z ramką A-Frame zestaw umożliwia punktową lokalizację uszkodzeń kabli energetycznych, telekomunikacyjnych, sterowniczych, CATV itp.  ( zwarcia doziemne do rezystancji uszkodzenia 2 M?) metodą niskonapięciową nieniszcząca kabla. Dokładność lokalizacji miejsca uszkodzenia do 50 mm.

Czułe pasywne tryby pracy lokalizatora Power, Radio, CPS i CATV  pozwalają na lokalizację podziemnych instalacji bez użycia
generatora (np. przy pracach wykopowych). Zestaw wyposażony jest w generator sygnałowy o mocy wyjściowej do 1W, 5W lub 10W, który może pracować w 3 trybach pracy: indukcyjnym, galwanicznym (tj. podłączenie bezpośrednie) oraz cęgowym (klamra nadawcza -wyposażenie dodatkowe). Rozszerzony zakres częstotliwości umożliwia wybranie optymalnych warunków pracy w najtrudniejszych sytuacjach lokalizacyjnych.

W terenie trudnym do lokalizacji (np. o bardzo dużym  zgęszczeniu infrastruktury podziemnej, w sąsiedztwie silnych pól elektromagnetycznych np. od trakcji kolejowej, linii przesyłowych itp.) lokalizator jest w stanie określić i zidentyfikować trasę własnej instalacji przy wykorzystaniu funkcji SD – Signal Direction.

Lokalizator  posiada wewnętrzna pamięć  oraz wyposażony jest w  komunikację bezprzewodową Bluetooth w celu komunikacji z zewnętrznym odbiornikiem GPS (co umożliwią rejestrację punktów pomiarowych z podaniem: nr pomiaru, data i czas pomiaru, głębokość badanej instalacji, wartość prądu sygnałowego, współrzędne geograficzne x i y )